A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

fapuma007 írta:szia!

nem konkrétan tőled vártam a választ, csak úgy általánosságban, egy kb. árra voltam kíváncsi!
és mivel Te már egyszer kisegítettél engem, ezért a világért sem akartalak megbántani, sajnálom, hogy félreértetted. remélem nincs harag, ugye?
Nincs hát! ;)

Nagykerben 8.200 Ft az átvezető flexfoil.
Mondjuk cserével együtt megáll 10e-nél.
De érdeklődj Strustnál előbb, szerintem ő még olcsóbban meg tudja csinálni Neked.
fapuma007
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009-08-28 pén. 13:36:33
Készüléktípus: Nokia N95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fapuma007 »

egész pontosan ez a dolog kell nekem?
http://www.speedshop.hu/main.php?page=termek&iid=22397
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

fapuma007 írta:egész pontosan ez a dolog kell nekem?
http://www.speedshop.hu/main.php?page=termek&iid=22397
Igen.
Csak ez kínai utángyártott, amit meg én mondtam, az gyári eredeti.
Ettől viszont még lehet jó, nem tudom, én elvből nem veszek ilyet.
Egyszer (ennél sokkal nagyobb árkülönbség miatt) elcsábultam egy utángyártott fóliára Samsungnál, ott a mikrocsatlakozót nekem kellett volna ráforrasztanom a fóliára, az nem volt rajta. Jót mosolyogtam, mielőtt kidobtam, mm-enként volt 3 forrasztási pont... :)

Azóta kerülöm.

Ha megveszed ott és elhozod, szívesen berakom egy pizza áráért. De ha csináltál már ilyet, akkor Te magad is meg tudod oldani otthon.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Macika írta: Ha megveszed ott és elhozod, szívesen berakom egy pizza áráért. De ha csináltál már ilyet, akkor Te magad is meg tudod oldani otthon.
Ez jó. :)
Nem akarok kötekedni, sem megsérteni, csak kíváncsi vagyok...
Tudniillik a tévében volt egy időben egy reklám (asszem pannon internet) amit szintén 'egy pizza árához' hasonlítottak. Ez a gyakorlatban 2000Ft-ot jelent, viszont mifelénk körülbelül (vagy inkább legfeljebb) 1000Ft egy pizza. :cool2:
Hozzáteszem, egy ilyen műveletért 2000Ft sem sok és eddig ilyen téren még nem hallottam rólad rosszat ezen a fórumon (jelzem, nem tudom mennyi telefont javítottál 'nekünk')
A következő kérdés: mi van ha véletlenül elrontod? Elhiszem, hogy nem szoktál ilyet elszúrni, azt is elhiszem, hogy még sose volt rá példa de ugye Te is emberből vagy így bármikor becsúszhat egy hiba.
Főleg azért érdekelne ez a dolog, mert ha lejár a garancia a telómon, tudjam hova kell fordulni adott esetben.
Ha kínosak a kérdések, elnézést, ne válaszolj vagy csak privátban! :beer2:
Köszi.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

MrAngelo írta:
Macika írta: Ha megveszed ott és elhozod, szívesen berakom egy pizza áráért. De ha csináltál már ilyet, akkor Te magad is meg tudod oldani otthon.
Ez jó. :)
Nem akarok kötekedni, sem megsérteni, csak kíváncsi vagyok...
Tudniillik a tévében volt egy időben egy reklám (asszem pannon internet) amit szintén 'egy pizza árához' hasonlítottak. Ez a gyakorlatban 2000Ft-ot jelent, viszont mifelénk körülbelül (vagy inkább legfeljebb) 1000Ft egy pizza. :cool2:
Hozzáteszem, egy ilyen műveletért 2000Ft sem sok és eddig ilyen téren még nem hallottam rólad rosszat ezen a fórumon (jelzem, nem tudom mennyi telefont javítottál 'nekünk')
A következő kérdés: mi van ha véletlenül elrontod? Elhiszem, hogy nem szoktál ilyet elszúrni, azt is elhiszem, hogy még sose volt rá példa de ugye Te is emberből vagy így bármikor becsúszhat egy hiba.
Főleg azért érdekelne ez a dolog, mert ha lejár a garancia a telómon, tudjam hova kell fordulni adott esetben.
Ha kínosak a kérdések, elnézést, ne válaszolj vagy csak privátban! :beer2:
Köszi.
Nézd, eddig 3x fordult elő, hogy 'elrontottam' telót.
Egyszer (még a hőskorban) egy T39-es Ericssont vágtam 4lockosra (aki foglalkozott ilyennel, tudja, mit jelent). Akkor az illető megkapta tőlem az árát, amennyiért vette. Nem szállt el, nem kérte a 3x-osát, látta, hogy nem tehettem róla, korrekt volt, én is igyekeztem az lenni.
Aztán sokáig semmi, tavaly karácsony előtt 3 nappal volt egy N6280, amit 'okosítani' kellett, akkoriban még mikroszkóp alatt, szétszedve, TP-érintgetéssel ment. Megcsúszott a kezem, megrepedt a RAP-chip pereme, tudtam azonnal, hogy ez főpanel-csere. A tulaj húzta a száját (érthető okokból). Ráadásul vidéki volt (szerencsére nem messzire), de aznap, ameddig Pesten volt, nem tudtam neki szerezni új telót. Másnap, 2 nappal Karácsony előtt kopogtam nála vidéken az új telóval.
A harmadik meg most tavasszal volt, mitadisten megint egy N6280, sima szoftfrissnek indult, és ahogy rátettem a szervizakksit, a túloldalon az ujjammal betörtem a kijelzőt. 2 óra múlva szállítottam le a tulajnak, ép kijelzővel.
Azóta N6280 előtt térdre, imához. :)

(Ja, a T39-et évekkel később egy új box-szal tudtam megcsinálni, akkor már veteránnak számított, ám valaki ráharapott, elvitte annyiért, amennyibe nekem akkor került :) )
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Köszönöm. Nincs több kérdésem. ;)
Ha valami bajom lesz (a telefonnal), most már tudom hova forduljak.
gyapjas85
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-02-24 kedd 10:51:40
Készüléktípus: N82
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: gyapjas85 »

Hello!
Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy N82-es telefonom.
Ha sokat használom,hosszabb ideig telefonálok, játszok(25perc) hosszanti csíkok lesznek benne és egy idő után lefagy.Ha hagyom egy kicsit "visszahűl" utnánna megint szuper addig míg újra fel nem melegszik. Most vettem bele új akksit ,de ugyanez a diagnózis!
Függetlenítve lett ezért nem merek a szoftverfrissítéssel én magam próbálkozni. A szervízbe meg azt mondták, hogy 6 ezerért raknak rá szoftvert, de ha nem sikerűl nekik akkor lehet be sem fog kapcsolni a telefon!
Kíváncsi leszek mit mondasz rá.
Köszi előre is!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

gyapjas85 írta:Hello!
Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy N82-es telefonom.
Ha sokat használom,hosszabb ideig telefonálok, játszok(25perc) hosszanti csíkok lesznek benne és egy idő után lefagy.Ha hagyom egy kicsit "visszahűl" utnánna megint szuper addig míg újra fel nem melegszik. Most vettem bele új akksit ,de ugyanez a diagnózis!
Függetlenítve lett ezért nem merek a szoftverfrissítéssel én magam próbálkozni. A szervízbe meg azt mondták, hogy 6 ezerért raknak rá szoftvert, de ha nem sikerűl nekik akkor lehet be sem fog kapcsolni a telefon!
Kíváncsi leszek mit mondasz rá.
Köszi előre is!
Rossz szervizbe vitted. Én a feléért megcsinálom. De - tudom, hogy a zsebem ellen beszélek - szerintem nincs 20%-nál nagyobb esély, hogy ezt SW-hiba okozza, olyan, amit egy új FW felrakásával orvosolni lehet.
Attól, hogy függetlenített, attól simán ráteheted Te is otthon az új FW-t, legfeljebb, ha attól megdöglik, akkor lesz szükség rám, a boxomra.
Abban az egyben írtak jót, hogy ha nem sikerül az FW-frissítés, akkor nem kapcsol be a telefon.
Ám akkor újra és újra kell próbálni.
Ha sokadszorra sem sikerül, akkor az keményen HW-s hiba (mint ahogyan azt gyanítom is).
gyapjas85
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-02-24 kedd 10:51:40
Készüléktípus: N82
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: gyapjas85 »

Köszönöm a válaszod!
Mire gondolsz HW-s hibának, vagy azzal mit lehet csinálni.
Szerinted nagy az esélye,hogy meg tudom itthon csinálni a szoftverfrissítést!(azt mondták ,ha rárakom az új szoftvert akkor be sem kapcsol, vagy használhatatlan lesz a telefon)
Köszönöm mégegyszer!
Kajak jó hogy valaki ért ilyen dolgokhoz és meg is lehet kérdezni! :yeah:

Kösz
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

gyapjas85 írta:Köszönöm a válaszod!
Mire gondolsz HW-s hibának, vagy azzal mit lehet csinálni.
Szerinted nagy az esélye,hogy meg tudom itthon csinálni a szoftverfrissítést!(azt mondták ,ha rárakom az új szoftvert akkor be sem kapcsol, vagy használhatatlan lesz a telefon)
Köszönöm mégegyszer!
Kajak jó hogy valaki ért ilyen dolgokhoz és meg is lehet kérdezni! :yeah:

Kösz
Nézd, mivel ezek a készülékek gyakorlatilag egyetlen, egybeszerelt főpanelből állnak, rajta tizedmilliméteres gépi forrasztásokkal rögzített alkatrészek, így ha ténylegesen HW-s a hiba, akkor aligha van remény javításra. Mivel ezeket nagy általánosságban a Nokia sem tudja javítani.

Mivel az N82 már vígan frissíthető otthon, így simán megoldható USB-n keresztül (teljesen feltöltött akksival!!!) a FW-frissítés.
Ha beledöglik (amire normál esetben minimális az esély, bár kétségtelenül nem 0), akkor ott olyan hiba lesz, ami nem SW-cserével gyógyítható.
Tudom, hogy - ha bekövetkezik - az nem vigasztal Téged, de akkor is ez az igazság...
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”