A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Gabora63
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013-03-14 csüt. 23:12:35
Készüléktípus: Lumia 710
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Gabora63 »

Kedves Macika!
Köszönöm az elbátortalanító, de hasznos (vagy haszontalan) választ.
Üdv, KG
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

Gabora63 írta:Kedves Macika!
Köszönöm az elbátortalanító, de hasznos (vagy haszontalan) választ.
Üdv, KG
Sajnálom.
De inkább ne hidd el, próbálkozz, hátha sikerül!
Neked biztosan nem kell magyarázni, mit jelent az infraforrasztó-állomás.
Ha van ismerősöd, aki készségszinten kezel egy ilyet, akkor az meg tudja csinálni. Sajnos az állomás ára eléggé ritkává teszi az ilyen embereket.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
flatron19
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2011-07-03 vas. 11:15:16
Készüléktípus: Nokia Lumia 800
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: flatron19 »

Sziasztok!

Tegnam furcsa dolog történt a lúmia 800 -al

Túl sok program volt fenn betükkel csoportositotta a telefon a programokat.
Ez nem tetszett és elkezdtem törölgetni a programokat.
Ere a telefon úgy reagált hogy vízszintesen be :evil: sikozódott vékoby fehér csíkokkal a kijelzőm semmit sem lehette vele csinálni.
Nagy nehezen sikerült újrainditani de akkoris csíkozódott de legalább ha nehezen is de a névjegy menüben be tudtam inditani az alaphelyzetbe állitást utána még pár csík bejött aztán beált gyárira a telefon.
Azóta jól müködik.
Jól gondolom hogy a szoftver sikerült megbolonditanom és a hardvernek semmi baja?
Avatar
skyrush7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2012-05-07 hétf. 19:20:26
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 60 times
Been thanked: 88 times
Kapcsolat:

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: skyrush7 »

Valaki tudna-e abban segíteni, hogy a Nokia Software Updater for Retail-el frissítem a Lumia 620-am, akkor eltűnik-e belőle a magyar nyelv?
Kép
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

skyrush7 írta:Valaki tudna-e abban segíteni, hogy a Nokia Software Updater for Retail-el frissítem a Lumia 620-am, akkor eltűnik-e belőle a magyar nyelv?
Nem lehetséges, hogy külföldi, "szürke importos" a készülék? :hmm2: Mert gondolom, ezzel is úgy van, mint a symbiannal, hogy product code, vagy valami ahhoz hasonló alapján állapítja meg a régiót.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
skyrush7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2012-05-07 hétf. 19:20:26
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 60 times
Been thanked: 88 times
Kapcsolat:

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: skyrush7 »

Walaki01 írta:
skyrush7 írta:Valaki tudna-e abban segíteni, hogy a Nokia Software Updater for Retail-el frissítem a Lumia 620-am, akkor eltűnik-e belőle a magyar nyelv?
Nem lehetséges, hogy külföldi, "szürke importos" a készülék? :hmm2: Mert gondolom, ezzel is úgy van, mint a symbiannal, hogy product code, vagy valami ahhoz hasonló alapján állapítja meg a régiót.
De igen, szürkeimportos. CV HK azaz Hongkong.
A kérdésem az lenne, hogy PC-n melyik programmal tudok szoftvert frissíteni? Hivatalos alkalmazással, Care Suite-tal csak végső esetben akarok szórakozni.
Kép
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

skyrush7 írta:
Walaki01 írta:
skyrush7 írta:Valaki tudna-e abban segíteni, hogy a Nokia Software Updater for Retail-el frissítem a Lumia 620-am, akkor eltűnik-e belőle a magyar nyelv?
Nem lehetséges, hogy külföldi, "szürke importos" a készülék? :hmm2: Mert gondolom, ezzel is úgy van, mint a symbiannal, hogy product code, vagy valami ahhoz hasonló alapján állapítja meg a régiót.
De igen, szürkeimportos. CV HK azaz Hongkong.
A kérdésem az lenne, hogy PC-n melyik programmal tudok szoftvert frissíteni? Hivatalos alkalmazással, Care Suite-tal csak végső esetben akarok szórakozni.
Márpedig meg kell barátkozz vele, hogy azzal tudod csak.
Még a jól bevált szervizboxok közül is csak és kizárólag az ATF Box támogatja a Lumiák flashelését, slussz...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
kofezo
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012-11-18 vas. 05:31:20
Készüléktípus: NokiaN9
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: kofezo »

Halihó! Vettem még egy n9-et nagyon olcsón, az volt a baja, hogy nem működött, nem kapcsolt be. Gép se ismerte fel. Szétszedtem darabokra, és ha minden igaz nem volt jól bedugva az akksinak az érintkezője, utánna bekapcsolt magától. Menü minden okés volt egyetlen probléma volt ezután vele, hogy nem talált wifi hálózatokat. Kikapcsoltam, bekapcsoltam, azóta folyamatosan újraindul. Flaheltem már winflaherrel, phoenix-el is de ugyan az a probléma. Ha kikapcsolom a telót akkor meg folyamatosan világít a led elöl,és a vaku narancssárgán világít folyamatosan. Van esetleg valakinek valami ötlete mit csinálhatnék még vele?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

kofezo írta:Halihó! Vettem még egy n9-et nagyon olcsón, az volt a baja, hogy nem működött, nem kapcsolt be. Gép se ismerte fel. Szétszedtem darabokra, és ha minden igaz nem volt jól bedugva az akksinak az érintkezője, utánna bekapcsolt magától. Menü minden okés volt egyetlen probléma volt ezután vele, hogy nem talált wifi hálózatokat. Kikapcsoltam, bekapcsoltam, azóta folyamatosan újraindul. Flaheltem már winflaherrel, phoenix-el is de ugyan az a probléma. Ha kikapcsolom a telót akkor meg folyamatosan világít a led elöl,és a vaku narancssárgán világít folyamatosan. Van esetleg valakinek valami ötlete mit csinálhatnék még vele?
Valószínűleg előtted is szedték már szét párszor, és nem az volt a baja, hogy nem volt rádugva, csak legutóbb felejtették úgy.

Otthon javítani N9-et?
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy szoftveres baja lenne...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Kolondrum
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2009-10-25 vas. 20:15:49
Készüléktípus: 9110i-7650-E90V2-808 PureView
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Kolondrum »

Üdv! Valaki hallott a Nokia 808 Vs. 3G sztoriáról valamit? HW vagy SW jellegű? Mert ha a telefont akkor frissítem OTA-n amikor az kettős vagy 3G módban van, az újraindulás után egy restart hurok indul el. Ha GSM-be akkor nincs gond. Hiába wifin frissül a végeredményt a hálózati mód befolyásolja. Kipróbáltam már mindenféle dolgot ami a mobilnet körül van, de a hibára ismét nem tudtam rávenni.
Funny! >> http://href.hu/x/ah8g - http://href.hu/x/ah0m - http://href.hu/x/ah0n href.hu/x/ah8h
Katalin Katalin miért töröltetted magad? 2012.06
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”