A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
vajkai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011-06-12 vas. 14:38:02
Készüléktípus: n8-00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: vajkai »

Macika írta:
Walaki01 írta:
vajkai írta:Sziasztok
Az lenne a gondom, hogy van egy lumia 820-as készülékem német vodás szofttal.
Függetlenített, magyar vodás kártyát használok benne. Egyetlen egy problémám van vele, hogy nem tudok mms-t fogadni és küldeni.
Már próbáltam minden beállítást a hozzáférési ponton de hiába. Gondoltam elmegyek egy vodafon okos sarokba hátha sikerül. Hát nem. A technikus sem boldogult vele.
Azt tanácsolta, hogy mivel német szoft van rajta lehet ez a gond és tegyek rá magyar vodásat vagy függetlent. Az a kérdésem szerintetek ez lehet a hiba és ha igen hogy tudom ezt meg oldani

Köszi a segítséget elöre is
Szia!
Vagy otthon teszel rá egy vodás magyar, vagy egy független magyar szoftot, ( a szofverfrissítés topikban olvasgass) Szükség van hozzá adat kábelre és néhány progira, valamit egy Win Xp-t futtató Pc-re.
Vagy elviszed egy szervizbe, ahol pár ezresért megcsinálják.
Biztos vagy benne, hogy Lumiánál is ilyen egyszerűen menne?

Honnan szerez pl. magyar nyelvű flash packot Lumia 820-hoz?
Szia
navifirmel leszedtem a 820-as magyar szoftot csak kérdés, hogy tudom rátenni???
Avatar
DoomT
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-02-25 szer. 17:56:30
Készüléktípus: Nokia C7 + Lumia 800
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: DoomT »

Sziasztok!

Eger, esetleg Miskolc környékén tudtok ajánlani valakit, vagy egy szervizt, aki/ ahol tudnak segíteni? Egy c7 ről lenne szó. A kameravédő kis müanyag(?) lapot kellene kicserélni. Ahogy néztem a szétszerelési mútmutatót, láttam hogy ehhez atomjaira kellene bontani a készüléket. :( így inkább nem kezdek hozzá. Beadni hosszútávon ezért nem szeretném, hiszen aki ért hozzá egy óra alatt megcsinálja amit meg lehetne várni. Mennyibe kerülhetne?
Előre is köszönöm a választ!
Nokia E51 ---> Nokia C7 + Lumia 800
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

DoomT írta:Sziasztok!

Eger, esetleg Miskolc környékén tudtok ajánlani valakit, vagy egy szervizt, aki/ ahol tudnak segíteni? Egy c7 ről lenne szó. A kameravédő kis müanyag(?) lapot kellene kicserélni. Ahogy néztem a szétszerelési mútmutatót, láttam hogy ehhez atomjaira kellene bontani a készüléket. :( így inkább nem kezdek hozzá. Beadni hosszútávon ezért nem szeretném, hiszen aki ért hozzá egy óra alatt megcsinálja amit meg lehetne várni. Mennyibe kerülhetne?
Előre is köszönöm a választ!
Egy ilyet kéne szerezni, csak eredetiben...
Mert ez gagyi.

Eredetiben pedig horror árú. És még szerezni is szinte lehetetlen...
De még csak meggyőződve sem vagyok arról, hogy gyáriban lehet kapni csak ilyet, nem csak komplett házban....
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
DoomT
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-02-25 szer. 17:56:30
Készüléktípus: Nokia C7 + Lumia 800
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: DoomT »

Igen, ez a rész, de csak az a műanyag lencsevédő lap lenne cserés. Gondolom az a védő ebbe van beleragasztva belülről. Mondjuk nem értek hozzá, de ha teljesen szétszedjük, erről amit linkeltél is képet, akkor belülről nem lehetne lefeszíteni azt a védő lapkát, s ha nem is gyári, de valamilyen full halott mobil kameralencse védőjét visszaragasztani helyette, ha méretileg jó, vagy akár még beleszabni is? Tudom hogy ez már nagyon sufnimegoldás, de talán egyszerűbb lenne csak egy ilyen védőlapkát keríteni és a gyári helyére beragasztani, mint a komplett csere. Annak lett csak baja, így a fényképezés rossz, mert homályos. Az megolvadt kívülről... Szerencsétlen eset... Digiscoping madárfotózás közben (távcsővel okuláron keresztül való fotózás) egy az egyben nem érte napfény, de pont olyan szögbe volt kb 2 mp ig oldalasan érte és ennyi elég volt hogy megolvassza a külsejét annak a védőlapnak. Így homályos a fotózás... Sajnos pont úgy volt a téma. A veszélyeit tudtam, de hogy ezt a lapot is így hazavágja ilyen kis idő alatt (ráadásul nem a napba fordítva)
Nokia E51 ---> Nokia C7 + Lumia 800
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

DoomT írta:Igen, ez a rész, de csak az a műanyag lencsevédő lap lenne cserés. Gondolom az a védő ebbe van beleragasztva belülről. Mondjuk nem értek hozzá, de ha teljesen szétszedjük, erről amit linkeltél is képet, akkor belülről nem lehetne lefeszíteni azt a védő lapkát, s ha nem is gyári, de valamilyen full halott mobil kameralencse védőjét visszaragasztani helyette, ha méretileg jó, vagy akár még beleszabni is? Tudom hogy ez már nagyon sufnimegoldás, de talán egyszerűbb lenne csak egy ilyen védőlapkát keríteni és a gyári helyére beragasztani, mint a komplett csere. Annak lett csak baja, így a fényképezés rossz, mert homályos. Az megolvadt kívülről... Szerencsétlen eset... Digiscoping madárfotózás közben (távcsővel okuláron keresztül való fotózás) egy az egyben nem érte napfény, de pont olyan szögbe volt kb 2 mp ig oldalasan érte és ennyi elég volt hogy megolvassza a külsejét annak a védőlapnak. Így homályos a fotózás... Sajnos pont úgy volt a téma. A veszélyeit tudtam, de hogy ezt a lapot is így hazavágja ilyen kis idő alatt (ráadásul nem a napba fordítva)
Nem hiszem, hogy járható a sufnituning, ez végülis része az optikának, van rajta egy bizonyos bevonat, hasonló.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
DoomT
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-02-25 szer. 17:56:30
Készüléktípus: Nokia C7 + Lumia 800
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: DoomT »

Értem. Akkor a legegyszerűbb járható út egy törött totálkáros c7 vagy bontott középrész beszerzése olcsón, s abból kiszedni és belerakatni. És valakit nem tudsz ajánlani aki megcsinálja ha megvan az alkatrész? Nem szivesen hagynám szervízben hetekre... És ha a bontott lap megvan, kb mennyibe kerülhet a csere? Pest nekem messze van, de ha azon múlik, hogy a t-hez beviszem elküldik stb, akkor ha megcsinálják és megvárhatom, még akár szűken belefér felmenni is.
Nokia E51 ---> Nokia C7 + Lumia 800
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

DoomT írta:Értem. Akkor a legegyszerűbb járható út egy törött totálkáros c7 vagy bontott középrész beszerzése olcsón, s abból kiszedni és belerakatni. És valakit nem tudsz ajánlani aki megcsinálja ha megvan az alkatrész? Nem szivesen hagynám szervízben hetekre... És ha a bontott lap megvan, kb mennyibe kerülhet a csere? Pest nekem messze van, de ha azon múlik, hogy a t-hez beviszem elküldik stb, akkor ha megcsinálják és megvárhatom, még akár szűken belefér felmenni is.
Nekem nincs itthon ilyen alkatrészem sajnos.
És sajnos van elképzelésem, hogy egy körbetört C7-nél milyen állapotban lehet ez a - talán legsérülékenyebb -alkatrész.
Letiltott/lopott készülékekből szoktak bontott alkatrészeket csinálni, ilyen forrást lehet esetleg találni. De - nekem - nem fér bele az ilyen alkatrészek beszerzése.
Így én nem tudok segíteni beszerzésben, a cserében viszont szívesen.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
DoomT
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-02-25 szer. 17:56:30
Készüléktípus: Nokia C7 + Lumia 800
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: DoomT »

Köszönöm a válaszokat. Figyelem majd az aprót mindenfele a neten, meg érdeklődök itt ott, hátha tudok szerezni hozzá olcsón, aztán a cserét itt meg tudjuk beszélni privátban! Remélem hamarosan. Pont egy hete vettem új akksit is hozzá ilyen célból, s nah... :( A két év alatt egyetlen karc nem került a készülékre, de ez miatt a baleset miatt sem cserélném le, bár már gondolkodtam a lumia 820 on, de mégse... Szeretem ezt a kütyüt, meg a sym^3 is jó.
Nokia E51 ---> Nokia C7 + Lumia 800
Gabora63
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013-03-14 csüt. 23:12:35
Készüléktípus: Lumia 710
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Gabora63 »

Sziasztok!
Egy Nokia Lumia 710-nek tönkrement az mikro-USB-je. (Rossz volt a töltőcsatlakozó, szétgyilkolta az aljzat egyik felét, amin a +5 V van.) Valahogy visszahajlítottam, hogy lehessen tölteni, de csak a lélek tartja. A neten találtam eredeti nokia USB aljzatot, tudnék rendelni, de nem tudom, hogy neki merjek-e állni a cserének. Valaha régen műszerész voltam, tudok forrasztani, de az smd-forrasztás mikroszkóp alatt azért elgondolkoztat. Mi a véleményetek? Ha még sem mernék nekilátni, ti vállalnátok? Nem tudom, hogy szokott ez menni. Vagy vigyem el itt Budapesten valami szervizbe?
Előre is kösz.
Üdv, KG
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

Gabora63 írta:Sziasztok!
Egy Nokia Lumia 710-nek tönkrement az mikro-USB-je. (Rossz volt a töltőcsatlakozó, szétgyilkolta az aljzat egyik felét, amin a +5 V van.) Valahogy visszahajlítottam, hogy lehessen tölteni, de csak a lélek tartja. A neten találtam eredeti nokia USB aljzatot, tudnék rendelni, de nem tudom, hogy neki merjek-e állni a cserének. Valaha régen műszerész voltam, tudok forrasztani, de az smd-forrasztás mikroszkóp alatt azért elgondolkoztat. Mi a véleményetek? Ha még sem mernék nekilátni, ti vállalnátok? Nem tudom, hogy szokott ez menni. Vagy vigyem el itt Budapesten valami szervizbe?
Előre is kösz.
Üdv, KG
Hirtelen nem találtam 710-es PCB-t a neten, csak 800-ast, azon nem igazán kedvcsináló a csatlakozó elhelyezkedése, tuti, hogy sima pákával nem tudsz hozzászagolni.
Infracucc kell hozzá, szerintem anélkül reménytelen.
Biztosan van a gyári Nokia szervizen kívül is olyan szerviz, ahol be tudják vállalni (és meg is tudják csinálni tisztességgel), de én nem tudok ilyet, rengeteg a kókler...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”