Nokia 5800 szerviz

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Gabor8111
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-05-17 hétf. 13:11:14
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: Gabor8111 »

Sziasztok!

Két kérdésem lenne ezzel az 5800ás telefonnal kapcsolatban.Az első az lenne h a telefon elforgatásával fordul ugyebár a kép is hogy miért nem hajlandó a kép elfordulni vagy ha el is fordul lassan adja be a képet utána és visszafelé ugyan ez a probléma.Nincs hackel-ve legfrissebb szoftver van rajta (szervizben tették fel rá) és nincs patchelve sem.A második kérdésem az aksival kapcsolatos.Az miért van hogy két nap alatt olyan gyorsan lemerül h 3 pöcök van már csak az aksi töltöttségi szintjén.Vasárnap este töltöttem fel teljesen és mára már csak 3 pöcök van.Igaz nyomkodom is elég sokat de hát ezért vettem meg :) Válaszotokat előre is köszönöm.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: Macika »

djdave128 írta:Sziasztok!

Azzal kapcsolatos kérdésem lenne, hogy sajnos egyre jobban észre lehet venni a használat nyomait a "kijelzőn". Pedig még csak alig 3 hónapos a telóm. Pl. pengetővel véletlenül elég durván sikerült megkarcolnom az érintőpanelt (azóta azt nem is használom), de már az érintőceruzától is láthatóak karcok. Szerintetek hasznos kijelzővédő fóliát használni? Nem gátolja az érintésérzékelést?
Esetleg meg tudja valaki mondani, hogy mennyibe kerül egy érintőpanelcsere Nokia szervízben?
Mostmár mindegy, akkor kellett volna gondolkodni, amikor levetted a gyári fóliát. Az összekarcolódott felületre már nem is tapad jó la fólia, ráadásul az olvashatóságot is zavarja fénytöréssel.

Az érintőpanel-csere nálam 12e Ft. A Nokiánál tuti drágább.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: Macika »

Gabor8111 írta:Sziasztok!

Két kérdésem lenne ezzel az 5800ás telefonnal kapcsolatban.Az első az lenne h a telefon elforgatásával fordul ugyebár a kép is hogy miért nem hajlandó a kép elfordulni vagy ha el is fordul lassan adja be a képet utána és visszafelé ugyan ez a probléma.Nincs hackel-ve legfrissebb szoftver van rajta (szervizben tették fel rá) és nincs patchelve sem.A második kérdésem az aksival kapcsolatos.Az miért van hogy két nap alatt olyan gyorsan lemerül h 3 pöcök van már csak az aksi töltöttségi szintjén.Vasárnap este töltöttem fel teljesen és mára már csak 3 pöcök van.Igaz nyomkodom is elég sokat de hát ezért vettem meg :) Válaszotokat előre is köszönöm.
1. Nem értem. Először azt írod, hogy nem fordul el. Utána meg azt, hogy elfordul, de lassan.
Szerintem olvasd végig, mit írtál, és gondold végig, hogy más, idegen ember mit érthet meg a problémádból, ha ömlesztve, erősen SMS-stílusban írod, írásjelek használata nélkül a mondanivalódat.
Ha tanácsot (hasznos tanácsot) vársz, akkor fogalmazd meg a kérdést is úgy, hogy az mindenki számára érthető legyen.

2. Van egy kiló kenyered. Ha étkezésenként 2-3 szeletet eszel belőle, akkor jóval gyorsabban fog elfogyni, mint ha csak 1-1 szeletet eszel belőle étkezésenként.
Hol itt a probléma?

A kijelző, a GSM-kommunikáció, a GPS, a médialejátszó mind-mind olyan szolgáltatás, ami zabálja az áramot.
Gabor8111
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-05-17 hétf. 13:11:14
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: Gabor8111 »

Macika írta:
Gabor8111 írta:Sziasztok!

Két kérdésem lenne ezzel az 5800ás telefonnal kapcsolatban.Az első az lenne h a telefon elforgatásával fordul ugyebár a kép is hogy miért nem hajlandó a kép elfordulni vagy ha el is fordul lassan adja be a képet utána és visszafelé ugyan ez a probléma.Nincs hackel-ve legfrissebb szoftver van rajta (szervizben tették fel rá) és nincs patchelve sem.A második kérdésem az aksival kapcsolatos.Az miért van hogy két nap alatt olyan gyorsan lemerül h 3 pöcök van már csak az aksi töltöttségi szintjén.Vasárnap este töltöttem fel teljesen és mára már csak 3 pöcök van.Igaz nyomkodom is elég sokat de hát ezért vettem meg :) Válaszotokat előre is köszönöm.
1. Nem értem. Először azt írod, hogy nem fordul el. Utána meg azt, hogy elfordul, de lassan.
Szerintem olvasd végig, mit írtál, és gondold végig, hogy más, idegen ember mit érthet meg a problémádból, ha ömlesztve, erősen SMS-stílusban írod, írásjelek használata nélkül a mondanivalódat.
Ha tanácsot (hasznos tanácsot) vársz, akkor fogalmazd meg a kérdést is úgy, hogy az mindenki számára érthető legyen.

2. Van egy kiló kenyered. Ha étkezésenként 2-3 szeletet eszel belőle, akkor jóval gyorsabban fog elfogyni, mint ha csak 1-1 szeletet eszel belőle étkezésenként.
Hol itt a probléma?

A kijelző, a GSM-kommunikáció, a GPS, a médialejátszó mind-mind olyan szolgáltatás, ami zabálja az áramot.

A kijelzővel arra szerettem volna kilyukadni hogy van amikor nem fordul el de van mikor gondol egyet és igen.Ha elfordul a kép akkor is nagyon lassan adja vissza a képet elfordítva.Az aksival kapcsolatba értem hogy mit akarsz mondani de ne mondja már nekem senki hogy egy 1 hónapos telefon 2 napon belül ilyen mértékben lemerül és nem használok semmi olyat ami ilyen mértékben lemerítené.Barátnőmnek ugyan ilyen telefonja van és 1 hétig kibírja a telefon aksija és Ő is nap mint nap használja.
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

Nem hiszem, hogy ezen a telefonon bárki rajtahagyná a gyári fóliát, mivel az tele van fehér félkörökkel.
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: sihumens »

djdave128 írta:Nem hiszem, hogy ezen a telefonon bárki rajtahagyná a gyári fóliát, mivel az tele van fehér félkörökkel.
Amiről egy fél óra alkohollal való mosás után meg nem mondanád, hogy milyen fólia. Sőt, az alatt biztos, hogy nincs is kosz sem.. már én is bánom hogy anno nem hagytam rajta :hmm2:
ricsmond
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009-09-15 kedd 11:31:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: ricsmond »

Sziasztok!
elég összetett a gondom.
a telefonom nagyon gyorsan merült. szinte 1 másfél max 2 napot birt. pedig annyira nem használtam, csak telefonáltam meg fél óra wifi max.
egyik nap fogta magát és bill zárnál égve maradt az alsó 3 gomb és fent a gyorsgomb. mondom mi a szösz. de sehogy nem akart elaludni. mondom oké restart. csakhogy kikapcs után nem kapcsolt be a telefon.
csak rezeg és semmi.
ezt sikerült helyrehozni egy ujra flasheléssel jaf-fal.
azóta eltelt 2hét. és most vagyunk a jelenben.
tök ugyanez csak mostmár jaffal sem tudom helyreflashelni, mivel megáll a pooling phone.nál
nem inditja ujra és kapcsolja be a telefont.
a párom telefonja ugyanilyen és azt vettük észre hogy beleraktam a teljesen csurdig töltött akksit és kb 5x flash probálkozásra teljesen lemeritette. valamint amikor elsönek csinálta kiirta flash közben a telefon hogy local mode. most csak fehér képernyő és csak a számitógépen látom a folyamatot.
szerintem valami alaplaphiba , amitöl zabálja az akksit a telefon.
probáltam ugy flashelni hogy töltön volt de igy se...
valaki segitsen!!!!!!

mail/msn: ricsmond@vipmail.hu
szaty
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009-03-03 kedd 13:42:14
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: szaty »

Sziasztok

Van egy olyan problémám, hogy az ismert (már használt) wifi hálózatokat, a telefonom véletlenszerűen ismeretlennek látja(többször frissíteni kell, hogy újra ismert legyen),és nem tudom, hogy miért csinálja ezt (rendkívül zavaró). Sw update, hard reset sem segített. (50-es soft van a telón) Valakinek van valami ötlete,a hiba forrásával kapcsolatban? Másik problémám a kijelző körüli kerettel van, fogásra nyekereg, recseg. Lehet vele valamit kezdeni? Szerintetek szervizben megcsinálják?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

ui.: Egy kép a wifis hibajelenségről (SMC hálózatra van kapcsolódva, mégis ismeretlennek látja)
http://img185.imageshack.us/img185/9886/scr000001n.jpg
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e valahogy úgy videót nézni a telón, hogy közben nem világítanak a gombok?

Üdv.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: potter55 »

djdave128 írta:Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e valahogy úgy videót nézni a telón, hogy közben nem világítanak a gombok?

Üdv.
Próbáld meg ezzel.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”